

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.4 mm |
| Length | 1 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 2.4 MΩ |
| Power Rating | 63 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 200 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| Depth | 500 µm |
| RoHS | Compliant |
| Military Standard | Not |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 185
Distributors
pcbx
Unit Price$0.00754
Ext.Price$0.00754
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.00754 | $0.00754 |
| 10 | $0.00377 | $0.03770 |
| 50 | $0.00290 | $0.14500 |
| 100 | $0.00223 | $0.22300 |
| 500 | $0.00222 | $1.11000 |
| 1000 | $0.00221 | $2.21000 |
| 3000 | $0.00220 | $6.60000 |
| 5000 | $0.00219 | $10.95000 |
| 10000 | $0.00216 | $21.60000 |
